Variklio remonto patarimai

Nesvarbu kaip gerai rūpinsitės savo automobiliu, visi jie anksčiau ar vėliau genda. Tačiau tinkamai prižiūrint automobilį galima remonto sąnaudas sumažinti iki minimumo, o kai kuriuos gedimus galite susitvarkyti tiesiog savo kieme!

Saugumas - pirmiausia

Pats svarbiausias dalykas, žinoma, yra saugumas. Variklis yra pagrindinė kiekvieno automobilio dalis. Paprasta klaida gali sukelti galybę problemų. Mažiau patyrę žmonės yra linkę pasinerti į remonto darbus nesiimdami jokių apsaugos priemonių. Pavydžiui, prieš pradėdami bet kokius variklio remonto darbus, visada atjunkite akumuliatorių. Dažnai nepatyrę "meistrai" pamiršta šį dalyką, dėl šios priežasties patiria traumų ar pridaro dar daugiau žalos varikliui.

Ką reiškia šis garsas?

"Kalantis" variklis gali reikšti didelę bėdą, ypač jei laiku nesiimama veiksmų jam tvarkyti. Dažniausiai variklis pradeda "kalenti" dėl susidėvėjusios kokios nors detalės. Gali būti, kad neveikia kažkuri uždegimo žvakė, paskirstymo vožtuvėlis, rotorius ar kitos variklio dalys. Pavyzdžiui, šnypštimas gali reikšti, kad variklis per daug kaista, o pokšėjimas ir lėta akseleracija gali reikšti užsikišusį oro filtrą.

Dažnai pasitaiko, kad kaltos lieka uždegimo žvakės. Jei reikia pakeisti žvakę, reikia pirma įsitikinti, kad variklis išjungtas. Patikrinkite, ar nėra nudegę žvakių laidai. Įtrūkę ar nudegę laidai gali sąlygoti tai, kad kibirkštis nepatenka į cilindrą. Jei uždegimo žvakės elektrodai jau suirę, teks juos keisti. Pirkdami žvakes įsitikinkite, kad jos tinkamos jūsų automobiliui.

Variklio elektronikos problemos

Šiuolaikiniuose automobiliuose variklio elektronikos problemos gana dažnos. Tokias problemas nustatyti ir sutvarkyti daug sunkiau, ypač nepatyrusiems žmonėms. Elektronikos problemas galima nustatyti tik turint kompiuterį su programine įranga, pritaikyta nustatyti kurioje vietoje variklyje kyla problemų. Taip pat reikalinga automobilio vartotojo instrukcija, kad būtų paprasčiau susigaudyti, kas ką reiškia. Elektronikos problemas patiems išspręsti gana sudėtinga, tad jei nepavyks iš karto, geriau kreipkitės į specialistą, nes galite pridaryti daugiau žalos, nei naudos.