Resurs technologijos atradimas

Praėjusio amžiaus šešto dešimtmečio pabaigoje (apie 1957 m.) Sibiro glūdumoje grupė geologijos inžinierių gręždami Žemės plutos ir mantijos sluoksnius atrado naują fenomeną. Šių ekspedicijų metu, kai buvo gręžiama tam tikrame gylyje, jie pastebėjo, kad grąžtai nesidėvėjo taip, kaip įprasta. Tiesą sakant, ištraukus jie atrodė kaip visiškai nauji. Po išsamaus mokslinio tyrimo buvo nustatyta, kad tam tikra mineralų kombinacija, sumalta iki nano dalelių, naudodama energiją, atsiradusią dėl susidariusios trinties gręžiant, sąlygojo fenonenalios cheminės reakcijos vyksmą.

Ši cheminė reakcija, trumpai tariant, pakeičia atominę metalo viršutinių paviršių sudėtį, ir ji tampa panaši į keramiką pagal savo parametrus. Nuostabu yra tai, kad susidaro ir metalo daleles traukiantys atomai, kurie pakartotinai prijungia prie paviršiaus metalo daleles, plaukiojančias tepimo sistemoje. Tokia metalo restauracija leidžia atnaujinti nusidėvėjusius metalo paviršius ir pakeisti jų struktūrą į gerokai kietesnę ir lygesnę „metalo keramikos“ sluoksnį, kuris gerokai sumažina trintį, prailgina detalių tarnavimo laiką, ir iš tiesų atstato ir atnaujina nusidėvėjusius metalo paviršius.

Šis fenomenas ilgus dešimtmečius buvo laikomas paslaptyje Rusijoje. Rusų mokslininkai išplėtojo šios technologijos veiksnumą ir dirbo tiesiogiai su Gynybos Ministerija. „Metalo keramikos“ technologija buvo dažnai naudojama Ramiojo Vandenyno flotilės ir kitų karinių divizijų. „Metalo keramika“ buvo naudojama variklių, pavarų, guolių ir kitų mechanizmų atnaujinimui ir restauravimui jų neišardant. Taip pat šis nuostabus atradimas buvo naudojamas atominių povandeninių laivų korpusų dengimui, kad būtų pagerinta laivų dinamika vandenyje.

Ankstyvais 1990-aisiais, po Sovietų Sąjungos žlugimo, ši technologija buvo pristatyta ir plačiajai publikai. Dabar, praėjus dar daugiau kaip 20 metų, ši technologija pagaliau po truputį prigyja visuomenėje. Tam gerokai trukdo žmonių stereotipiškas nusistatymas, nes nemažai žmonių yra nusivylę „metalo keramikos“ „bloguoju broliu dvyniu“ – tepalo priedais (liaudiškai – „medumi“, „daktaru“ ir kt.), tačiau vis daugiau žmonių išdrįsta išmėginti RESURS ir po to rekomenduoja šį produktą savo draugams ir pažįstamiems.

Jeigu vis dėlto turite abejonių, galite užduoti savo klausimus [email protected]. Į visus klausimus bus atsakyta, o atsakymai publikuojami svetainėje, kad pagelbėtų ir kitiems lankytojams. Taip pat konsultuotis galite telefonu +370 679 92228.
 

 

Protected by Copyscape Online Plagiarism Checker