Kapitalinis variklio remontas

Automobilis - dažniausiai sutinkama transporto priemonė pasaulyje. Šis išradimas labai palengvino žmonių gyvenimą, todėl jis populiaresnis ir už viešąjį transportą, nes leidžia nepriklausomai planuoti laiką bei aplankyti vietas, į kurias neveža joks autobusas. Tačiau automobilio gedimas gali sumaišyti visas kortas.

Daugelis vairuotojų galvoja, kad nebūtina atlikti kapitalinį variklio remontą. Tačiau variklis dėvisi, net jei jį labai saugome. Važinėjant mieste dėl dažnų pagreitėjimų ir stabdymų variklis ypač dėvisi. Daug priklauso ir nuo mūsų vairavimo stiliaus - jei esate agresyvus vairuotojas, variklio dalys susidėvės žymiai greičiau, važinėjant ramiau. Tačiau anksčiau ar vėliau visos dalys susidėvi.

Dar blogiau, kai automobilio gedimai sukelia eismo įvykius. Todėl periodiškai reikėtų atlikti automobilio variklio patikrinimą, o esant reikalui ir atlikti remontą. Kartais pakanka keleto detalių, o jei variklis visai susidėvėjęs, tenka atlikti jo kapitalinį remontą. Tai - nepigus malonumas. Priklausomai nuo automobilio, kapitalinis variklio remontas gali kainuoti 500-3000 Lt. Tačiau jei nedelsite iki paskutinės minutės, variklį susitvarkyti galėsite ir už bent keletą kartų mažesnę kainą.

Variklio kapitalinį remontą dažnai galima pakeisti Resurs. Panaudojus Resurs, variklio detalės atsatomos iki 70% gamyklinių parametrų, išlyginami mikroskopiniai nelygumai ir įbrėžimai, o visi trinties paviršiai padengiami metalo keramikos danga, kuri sutvirtina paviršių ir sumažina trintį.

Kapitalinio remonto metu nuo variklio cilindrų pašalinamas grūdintas metalo sluoksnis, kuris variklio gamybos metu būna specialiai sutvirtinamas. Dėl šios priežasties variklio eksploatacija po kapitalinio remonto sutrumpėja iki 70 000 km. Tuo tarpu Resurs įsilieja į grūdinto metalo sluoksnį, užtaiso jo nelygumus bei padengia cilindrus metalo keramikos danga. Ši danga yra kristalinės struktūros, kuri net tvirtesnė už matricos formos metalo struktūrą. Taip pat Resurs sluoksnį galima nuolatos atnaujinti, o variklio metalo sluoksnio atnaujinti jį pašalinus jau nebeįmanoma. Variklio apdorojimo su Resurs kaina, priklausomai nuo ridos, variklio dydžio ir būklės, gali būti nuo 25 Lt iki 100 lt. Tai - gerokai mažesnė suma, nei kainuoja kapitalinis remontas.

Automobilio variklis - ne amžinas agregatas, o jo susidėvėjimas gali ne tik sukelti nepatogumų, bet ir pavojų sveikatai ar net gyvybei. Todėl rekomenduojame nedelsti iki paskutinės minutės ir apsvarstyti variklio remonto galimybes - kapitalinį remontą arba variklio apdorojimą Resurs. Resurs ne tik gali atstatyti variklio detales, bet ir sumažinti trintį bei tuo pačiu dėvėjimąsi, tad variklis tarnaus ilgiau. Dėl šios priežasties ir rekomenduojame naudoti Resurs.