Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

 

Dažniausiai užduodami klausimai apie RESURS

1.     Kaip veikia Resurs?

Ant automobilio detalių trinties veikiamų paviršių suformuojamas apsauginis metalo keramikos sluoksnis. Jis susidaro dirbant varikliui, todėl įpylus Resurs būtina variklį palikti padirbti bent 10-15 min. Apsauginis sluoksnis iki 70% atstato dalių gamyklines charakteristikas ir apsaugo jas nuo greito susidėvėjimo. Atkreipiame dėmesį į tai, kad Resurs nepadės, jei detalės yra mechaniškai pažeistos, t.y., įtrūkusios ar įskilusios.

2.     Kuo Resurs skiriasi nuo kitų tepalo priedų?

Resurs yra revitalizantas, o ne tepalo priedas. Tepalo priedai keičia tepalo sudėtį bei jo fizines charakteristikas, pvz., klampumą. Iš pradžių jaučiamas stiprus pagerėjimas, nes tepalas suskystėja ir pagerėja tepimas. Vis dėlto, ilgainiui tai išeina į blogą, nes dėl per skysto tepalo prastai sutepama viršutinė cilindrų dalis. Dėl to gresia rimtas gedimas. Resurs alyvą naudoją tik tam, kad būtų galima pasiekti trinties veikiamus paviršius ir ten sukurti apsauginį sluoksnį. Jis niekaip neveikia pačios alyvos, todėl pastaroji nepraranda savo gerųjų savybių. Todėl Resurs sukuriamas efektas yra kur kas ilgaamžiškesnis – išlieka bent iki kito alyvos keitimo.

3.     Kokia alyva tinkamiausia naudojimui kartu su Resurs?

Alyvos pasirinkimas Resurs naudojimui reikšmės neturi. Alyva atlieka tik transportinę funkciją, kad Resurs nukeliautų iki trinties veikiamų paviršių ir ten būtų suformuojamas metalo keramikos sluoksnis. Resurs niekaip neveikia paties tepalo ir nekeičia jo sudėties, klampumo ar kitų fizinių savybių, kaip kiti tepalo priedai. Dėl šios priežasties galima naudoti bet kokią alyvą.

4.     Po Resurs panaudojimo jau pravažiavau kelis šimtus kilometrų ir nejaučiu jokio efekto. Ar tai reiškia, kad Resurs neveikia?

Ne, dažniausiai pastebimus rezultatus naudojant Resurs galima pastebėti tik pravažiavus apie 500-1500 km. Pats pirmas indikatorius, kad Resurs veikia, turėtų būti sumažėjęs variklio triukšmingumas, o po to pamažu pradedami jausti ir kiti teigiami pokyčiai.

5.     Ar panaudojus Resurs galima daryti variklio kapitalinį remontą?

Taip, kadangi Resurs suformuojamas metalokeramikos sluoksnis yra maždaug 10-30 mikrometrų storio, o tekinimo rėžiklis nuskuta maždaug 0,5 mm (500 mkm) storio sluoksnį. Jei Resurs naudosite reguliariai, gali būti, kad kapitalinio variklio remonto ir neprireiks, pakaks pasikeisti susidėvėjusias stūmuoklių žiedų gumeles.

6.     Ar galima Resurs naudoti naujuose automobiliuose ir kokią naudą tai duoda?

Resurs patartina naudoti tiek naujuose, tiek senuose varikliuose. Naujiems varikliams paprastai reikia šiek tiek laiko apsišlifavimui, kad vieni paviršiai prisitaikytų prie kitų. Panaudojus Resurs, nušveičiamas suformuotas metalokeramikos sluoksnis, o ne variklio stūmuoklių sienelės. Jei automobilio rida yra mažiau kaip 70 000 km, patartina naudoti 50 g bet kokio Resurs priedo (Total ar Fleet).

7.     Ar verta naudoti Resurs, jei kątik atliktas variklio kapitalinis remontas?

Taip. Naujo variklio paviršiai būna specialiai grūdinami, kad lėčiau dėvėtųsi, o kapitalinio remonto metu tas sutvirtintas sluoksnis būna pašalinamas. Todėl variklio tarnavimo laikas iki kito remonto sutrumpėja iki 70 000 km. Tačiau panaudojus Resurs, suformuotas apsauginis sluoksnis gali išsilaikyti ir 50 000 km, o reguliariai (kiekvieno alyvos keitimo metu) naudojant Resurs galima šį sluoksnį išlaikyti visą laiką. Taip gerokai pailginamas variklio tarnavimo laikas.

8.     Ar į naują variklį užtenka įpilti mažiau Resurs?

Taip, iki 100,000 km ridos pakanka vieno Resurs Total 50 g buteliuko. Jei variklio rida yra 100 000-170 000 km, rekomenduojame įpilti 2 buteliukus, o jei rida 170 000+ km, patariame naudoti Resurs Fleet 150 g.

9.     Ar mano automobilio variklis tarnaus amžinai jei nuolat naudosiu Resurs?

Deja, bet nuo visiško susidėvėjimo niekas nėra apsaugotas. Resurs sustiprina tik dalį variklio paviršių, todėl anksčiau ar vėliau variklis gali sugesti. Tačiau naudojant Resurs galima iki minimumo sumažinti kapitalinio remonto reikalingumo tikimybę ir taip sutaupyti nemažai pinigų.

10.   Ar negali susidaryti per storas metalo keramikos sluoksnis ir taip sugadinti variklio?

Ne, metalokeramikos sluoksnis vienu metu formuojasi ant abiejų paviršių, o jam susiformuoti reikalinga aukšta temperatūra ir slėgis. Sluoksniui artėjant prie optimaliausio storio, trintis mažėja, todėl nukrenta temperatūra ir metalokeramikos sluoksnis nebesiformuoja. Todėl Resurs galima naudoti nesibaiminant, kad tai pakenks varikliui.

11.   Kaip metalo keramikos sluoksnis prisitvirtina prie paviršiaus ir ar bėgant laikui jis nenutrupės?

Šis sluoksnis kristalizuojasi ir įsitvirtina metalo sluoksnio reljefe maždaug 10-30 mkm gylyje. Metalo keramikos paviršius taip įsilieja į metalo paviršių, kad tarp jų nebelieka aiškiai apibrėžtos ribos, todėl naujai susiformavęs sluoksnis ir negali nubyrėti.

12.   Jei ilgiau nevažinėsiu automobiliu, ar Resurs nenusės automobilio karterio dugne ir nebeduos jokios naudos?

Ne, iškart supylus Resurs variklį reikia palikti dirbti apie 15 minučių, per tą laiką revitalizantai suteka į paviršių poras ir ten laikosi. Tad automobilį galima palikti stovėti nesibaiminant, kad po to Resurs taps neveiksniu.

13.   Ar prieš naudojant Resurs reikia pakeisti variklio alyvą?

Taip, kad būtų pasiekiamas maksimalus efektas, prieš Resurs naudojimą rekomenduojame pakeisti variklio/transmisijos tepalą ir tepalo filtrą. To priežastis – gali prireikti 500-1500 km, kad Resurs pradėtų veikti, todėl jei po 1000 km ruošiatės keisti alyvą, Resurs naudojimas netenka prasmės.

14.   Ar po kiekvieno tepalo keitimo reikia pakartotinai įsipilti Resurs?

Taip, Resurs patariama naudoti kiekvieno tepalo keitimo metu, kad būtų reguliariai atnaujinamas metalo keramikos sluoksnis ir taip išlaikomos geriausios Resurs savybės.

15.   Jei prieš tai naudojau kitus tepalo priedus/revitalizantus, ar dabar galiu naudoti Resurs?

Taip, tiesa, prieš naudojant Resurs vėlgi patariame pakeisti variklio alyvą ir filtrą. Papildomai galima panaudoti ir Resurs Engine Flush variklio ploviklį.

16.   Jei susipylęs du buteliukus Resurs pajutau, kad degalų sąnaudos sumažėjo 5%, ar susipylęs šešis sumažinsiu kuro sąnaudas 15%?

Ne. Resurs gali pagerinti variklio veikimą tik iki tam tikro lygio. Didinant kiekį, geresnis efektas pasiekiamas nebus, nes aktyviosios medžiagos kiekis yra paskaičiuotas būtent toks, kokio jo reikia. Todėl norėdami nustatyti reikalingą kiekį, naudokitės instrukcijomis. Jei per klaidą vis dėlto supiltumėte daugiau, nei reikia, tiesiog nepajustumėte jokio papildomo efekto, tačiau nieko blogo nenutiktų.

17.   Ar Resurs tinkamas naudoti dvitakčiams varikliams?

Taip, dvitakčiams varikliams pritaikytas atskiras produktas – Resurs Moto.

18.   Turiu dyzelinį automobilį. Kurį produktą man naudoti – Resurs Total/Fleet ar Diesel?

Kalbant apie lengvąjį automobilį, galima naudoti bet kurį priedą. Resurs Diesel yra pritaikytas didesniems varikliams, kuriems reikia 6-10 l tepalo. Resurs Diesel 350 ml pritaikytas dar didesniems varikliams arba automobilių parkams. Jei turite keletą automobilių, galite įsigyti didesnės talpos priedo skardinę, nes tai kainuotų pigiau, nei pirkti keletą mažesnių.