5 elementariausi būdai kaip sumažinti kuro sąnaudas

 

 

 

 

 

 

Atrodo, turite tokį pat automobilį, kaip ir kaimynas, bet jų degalų sąnaudos skiriasi kaip diena ir naktis. Kartais variklio remontas, kainuojantis milžiniškus pinigus, ar dalių keitimas yra visai nebūtinas. Pakanka nepagailėti pusvalandžio savo laiko ir patikrinti kai kuriuos dalykus, kurie galėtų būti problemos priežastimi bei atkreipti didesnį dėmesį į savo vairavimo stilių. Štai keletas paprastų patarimų:

 
1. Įsitikinkite, kad jūsų automobilio padangos pripūstos tiek, kiek nurodo gamintojas. Paprastai šis skaičius būna nurodytas ant lipduko/lentelės, kuri yra ant statramsčio (matosi atidarius vairuotojo pusės dureles, žr. nuotr.). Slėgis visose padangose turi būti lygus. Važinėjant teisingai pripūstomis padangomis galima sutaupyti net iki 3% degalų.Padangų slėgio žymėjimo vieta
 
2. Patikrinkite variklio oro filtrą. Kuo labiau užneštas šiukšlėmis jis bus, tuo mažiau variklis gaus oro ir dėl to padidės degalų sąnaudos. Jei filtro audinys dar nėra stipriai pridulkėjęs, pakanka jį išsiurbti arba išpūsti su oro kompresoriumi, išvalyti didžiausias šiukšles. Jei filtras apsivėlęs nešvarumais, geriau jį tiesiog pakeisti į naują, kuris gali kainuoti 20-40 Lt. Oro filtrą reiktų patikrinti bent kas tepalo keitimą (t.y., kas 10 000 - 15 000 km).
 
3. Kuro filtrą keiskite kas tiek laiko, kiek nurodo automobilio gamintojas. Ypatingai svarbu kuro filtrą pasikeisti prieš žiemos sezoną, nes jame susirinkęs kondensatas gali nebeleisti užvesti automobilio. Tokiu atveju reiktų ant filtro iš lėto išpilti maždaug 3-5 l verdančio vandens, užpumpuoti kuro rankiniu būdu ir bandyti užvesti.
 
4. Naudokite alyvos tipą, kurį rekomenduoja gamintojas. Alyvos sąskaita taupyti paprasčiausiai neapsimoka, nes variklis gal ir nesuges, bet nedirbs taip produktyviai, kaip su tinkamu tepalu. Taip pat svarbu alyvą keisti laiku.
 
5. Nesivežiokite nereikalingų daiktų. Dauguma žmonių mėgsta bagažinėje vežiotis įvairiausius daiktus, nuo šašlykinės iki sportinės aprangos. Tačiau kiekvienas papildomas kilogramas atsiliepia kuro sąnaudoms. Todėl reguliariai apžiūrėkite saloną ir bagažinę ir išmeskite nereikalingus daiktus -- ir patiems bus smagiau važinėtis tvarkingu automobiliu.